15
Kvě
Off

Co by měl splňovat sedací vak pro děti

Kvalitní výplň – u sedacích vaků záleží na každé maličkosti a především na tom, co je uvnitř. V současné době je tím nejlepším na trhu výplň z kuliček EPS. Je to expandovaný polystyren, kuličky mají přibližně stejný průměr a tuhost, která zaručuje jejich dobrou flexibilitu při zátěži způsobené vahou lidského těla. Jiné výplňové materiály se příliš neosvědčily, kupříkladu polystyrenová drť není dostatečně flexibilní a obilné otruby či pohankové slupky jsou zas příliš těžké a s jejich flexibilitou to také není žádná sláva. Nízká hmotnost kuliček EPS je další výhodou sedacích vaků Beanbag, můžete je proto snadno přenášet z místa na místo.

dívka na vaku

Velikost vaku – kdo se domnívá, že děti jsou malé svým vzrůstem, a proto jim také postačí menší vak, tak se může mýlit. Menší vaky se hůře polohují vůči tělu a jsou méně pohodlné, do většího vaku si děti mohou i lehnout anebo tu sedět s kamarády či s rodiči. V tomto ohledu jsou ideální volbou sedací vaky Duo, vhodné i pro dospělé osoby.

hnědý vak

A co potah – výběr potahu je složitější záležitost, těch totiž existuje celá řada a vy se musíte především rozhodnout, zda upřednostníte materiál přírodní, anebo budete důvěřovat syntetickému vláknu. Přírodní tkanina má ovšem omezenou pevnost, hůře se udržuje v čistotě, a pokud se potah nedá sejmout a vyprat, je to značná nevýhoda. Z vlastní zkušenosti vám můžeme doporučit potah z nylonu, ten je velmi pevný a ustojí i nápor dětského skotačení. Nevadí mu ani zvířecí drápky a nečistoty se z jeho povrchu snadno zbavíte vlhkým hadříkem a běžným čisticím prostředkem (nejlépe obyčejnou sodou).

Výhodou nylonových potahů je také jejich barevná škála, můžete si zvolit některou z velmi veselých pastelových barev, z nichž některé jsou např. u sedacích vaků Duo řešené jako variace dvou barev, které můžete polohováním vaku navzájem střídat.