Business

Proměňte skladiště na přehledný sklad

Je pravdou, že v některých skladových prostorách firem a společností může nastat chaos a zmatek, které ani nejlepší úmysly skladníků nedokážou dát do pořádku. Proto často v běžné mluvě užíváme ono známé úsloví – bez ladu a skladu.

archiv

Jak je tomu ve Vaší firmě?

  • Vlastníte kvalitní skladový program, nebo ještě váháte nad jeho pořízením?
  • Máte také potíže najít zboží, které má být vyexpedováno?
  • Nebo jste jej už vyskladnili dopoledne? Kde jsou záznamy? Kdo je zodpovědný?

No nazdar! Jestli to funguje takto, to by se měl potom firemní skladník stydět.
Není, viďte? Není tomu tak. Ale přesto.

  • Máte přece jen občas potíže s přehledem o tom, jak jste na tom se skladem Vašich produktů?
  • Hledáte někdy informace o tom, kolik zakázek ještě musíte dokončit, aby mohly být vyexpedovány?
  • Nebo potřebujete znát okamžitý stav skladových prostorů?

Možná nevěříte, že s kvalitním a dokonale propracovaným skladovým programem si moc nepomůžete. Co Vás k takové myšlence vede, to je ve hvězdách. Snad máte takový názor proto, že všude je zapotřebí lidského faktoru. Takže pořídíte-li si super skladový program, a Vaši zaměstnanci do něj opomenou vložit data, stejně přehlednosti nedosáhnete, pak raději nebudete do šikovného programu pro sklad investovat? http://www.finez.cz/odborne-clanky/jak-investovat/chci-byt-rentierem-kam-investovat-volne-miliony/ ? Raději tedy budete běhat po skladu s papírem a tužkou a znovu a znovu dělat čárky, abyste se dobrali nějakého přehledu? Nebude lepší vyškolit odpovědného zaměstnance, který prostě neopomene, protože zadávání dat je jeho náplní práce?

monitor

Nebojte se. Však si zaměstnanci zvyknou. Toho, který by chyboval, najdete hladce. A věřte, že si onen hříšník dá příště velký pozor. Ale také můžete počítat s tím, že zaměstnanci chybovat nebudou. Trochu důvěry by neuškodilo. Potom dokážete se skladovým programem udržet dokonalý pořádek. Už se skladovým prostorům nebude přezdívat skládka, nebo skladiště. V tom hanlivém slova smyslu. A Vy zůstanete klidní a spokojení, že máte přehled, kdykoliv se Vám zachce jej mít!

Mohlo by se vám také líbit...